فیلتر روغن

فیلتر روغن

4/5

توضیحات

فیلتر روغن عمل جدا کردن ناخالصی‌ها از روغن را به عهده دارد. در واقع این فیلتر ناخالصی‌های روغن را بدون حذف مواد افزودنی جدا می‌کند. ساختار فیلتر روغن کمپرسور از الیاف میکروفایبر می‌باشد که نوعی کاغذ مخصوص است و حساسیت بالایی دارد. این فیلتر برای انجام یک عملکرد درست در بدترین شرایط کار مناسب است. البته کیفیت روغنی که به کار برده‌می‌شود به اندازه فیلتر به منظور خنک کردن و روغن کاری مورد اهمیت است. همچنین این فیلتر می‌تواند باعث‌ کم‌ شدن‌ استهلاک و گرمای بیش از اندازه موتور خودرو در هنگام فعالیت گردد زیرا این کار فقط با روغن کاری پیوسته قطعات درونی موتور امکان‌پذیر خواهد بود.

عملکرد فیلتر روغن کمپرسور

این فیلتر در قسمت ورودی روغن به موتور وجود دارد و عمل آن به غیر از پاکسازی روغن باعث افزایش عملکرد روغن در هنگام بالا رفتن حرارت موتور در سرعت‌های بالا است‌. پوشش درونی و ساختمان فیلتر روغن کمپرسور بر اساس سایز ذراتی که در روغن وجود دارد وکیفیت روغن مورد استفاده مشخص می‌گردد. هرچه اندازه ذرات درشت‌تر باشد فیلتر کردن آن نیز راحت‌تر و بیشتر است. برای فیلتر کردن می‌توان از کاغذ‌های مخصوص استفاده کرد و یا اینکه از یک روش فیزیکی برای این کار استفاده گردد. هوا به راحتی از فیلتر روغن رد می‌شود و تهویه می‌گردد. در واقع مواد سازنده فیلتر روغن از الیاف مصنوعی شیشه‌ای و رزین هستند. هرچه روزنه ها متراکم‌تر و ریزتر باشد بازدهی کار بیشتر خواهد بود. کوچک بودن روزنه‌های فیلتر باعث ایجاد افت فشار بالاتری خواهد شد و اندازه متوسط باعث عملکرد بهتر فیلتر خواهد شد.

اهمیت فیلتر روغن کمپرسور

در ساختن‌فیلتر روغن به این نکات توجه زیادی می‌شود. نکته اول عدم‌مقاومت در برابر ورود روغن می‌باشد. همچنین موارد دیگری که در ساخت فیلتر روغن مورد توجه قرار می‌گیرد مثل جداسازی ذرات، مقاوم بودن در برابر پارگی و آسیب، محفظه‌ای که توان تحمل فشار بالا را دارد و آب‌بندی درست و داشتن سوپاپ اطمینان می‌باشد.
در کمپرسور روغنی همه قطعات در روغن شناور می‌باشند و روانکاری چرخ دنده‌ها و بلبرینگ وشفت به وسیله روغن انجام می‌گیرد. بنابراین اگر از یک فیلتر مناسب برای جدا کردن ناخالصی‌ها از روغن استفاده نشود و یا جنس این فیلتر نامرغوب باشد باعث آسیب‌شدید به این قطعات خواهد شد. این آسیب می‌تواند بلبرینگ و چرخ دنده‌ها را فرسوده‌کند و حتی تا اتصال الکتریکی در قسمت هواساز گسترش پیدا می‌کند. در صورتی که بلبرینگ‌ها دچار آسیب شوند موتور‌ها قفل می‌شوند و عمل کمپرسور به شدت پایین می‌آید تا جایی که دیگر توانایی ادامه کار را ندارند.

انواع فیلتر روغن کمپرسور

فیلتر روغن کمپرسور انواع و ابعاد متفاوتی دارد که در بازار یافت می‌شود. فیلتر روغن در اندازه‌های متفاوت وجود دارد و از نظر فشار کاری به ۷ بار ۱۰ بار ۱۴ بار و ۲۱ بار تقسیم می‌شود. همچنین انواع فیلتر روغن کمپرسور عبارتند از:

 • فیلتر سپراتور ZERO 10
 • فیلتر سپراتور ZERO 20
 • فیلتر سپراتور ZERO 30
 • فیلتر سپراتور ZERO 40
 • فیلتر سپراتور ZERO 50
 • فیلتر سپراتور ZERO 60
 • فیلتر سپراتور ZERO 70
 • فیلتر سپراتور ZERO 80
 • فیلتر سپراتور (MSB 1787-S (P175
 • فیلتر سپراتور (MSB 1793 (P600
 • فیلتر سپراتور (MSB 1792-S (P900
 • فیلتر سپراتور (MSB 1794 (P750
 • فیلتر سپراتور (MSB 1795 (XP750
 • فیلتر سپراتور (MSS 0020 (B350
 • فیلتر سپراتور (MSS 0028 (B300

جهت دریافت قیمت با پشتیبانی تماس بگیرید.

خاصیت انواع فیلتر روغن کمپرسور

فیلتر سپراتور اینترنال یا نوع المنتی اولین دسته از این فیلتر‌ها است. این فیلتر به نام کاسه بیرونی هم معروف می‌باشد. در واقع نوع کاسه بیرونی به‌گونه‌ای مشاهده می‌گردد که کاسه درونی آن بیرون‌زده است. جریان از قسمت بیرون به درون فیلتر روغن هدایت می‌گردد. این فیلتر می‌تواند تا ۵ برابر اختلاف فشار را تحمل کند. نوع دیگر آن فیلتر کاسه داخلی می‌باشد. در واقع کاسه این فیلتر در سطح داخلی و در قسمت انتهایی فیلتر قرار گرفته‌است. برای تشخیص‌دادن این فیلتر باید خیلی توجه کنید، زیرا برجستگی که مشخص‌کننده آن باشد وجود ندارد. نکته مهم دیگری که برای تشخیص این فیلتر‌ها وجود دارد این است که این فیلتر‌ها چندان با یکدیگر متفاوت نیستند. فیلتر‌هایی که نام برده شد فضای کمی را اشغال می‌کنند و بسیار مناسب هستند و برای خرید آن‌ها مبلغ زیادی پرداخت نمی‌شود.

زمان مناسب تعویض فیلتر روغن کمپرسور

در واقع در اطراف این فیلتر‌ها یک کاوری وجود دارد که پس از مدتی عملکرد خود را از دست می‌دهد. اگر این پوشش اشباع گردد کلاً فیلتر روغن در عملکرد خود دچار ضعف خواهد شد. این امکان وجود دارد که فیلتر روغن کمپرسور مدت زمانی را که باید فعالیت کند به طور کامل انجام نداده و در این حالت باید عملکرد فیلتر روغن را بالاتر ببریم. مدت زمان کارکرد فیلتر روغن به جنس فیلتر و توان آن بستگی دارد. هرگاه اختلاف فشار به تقریباً یک بار برسد یک هشدار جدی برای عوض کردن فوری فیلتر روغن می‌باشد.

نکات مهم در رابطه با فیلتر روغن کمپرسور

در هنگام خرید این محصول به جنس آن، اندازه قدرت، ساعت کارکرد آن و توان فیلتر در تصفیه مواد آلوده هوا، خیلی توجه کنید.
با توجه به اینکه این فیلتر بسیار مورد اهمیت می‌باشد حتماً از فیلتر‌های اصلی و با کیفیت بالا که مورد تأیید می‌باشند استفاده نمایید.
هرگز از فیلتر‌های دیگری که در بازار وجود دارد و شباهت به فیلتر روغن کمپرسور دارد استفاده نکنید زیرا این فیلتر‌ها از لحاظ گردش روغن، دمای کارکرد، نوع سوپاپ، میزان سازگاری با روغن کمپرسور، با فیلتر‌های نوع اصلی فرق می‌کنند.
در زمان عوض کردن فیلتر روغن کمپرسور را خاموش نمایید.
هنگامی که می‌خواهید فیلتر روغن کمپرسور را عوض کنید بهتر است که خود روغن را نیز تعویض کنید.
از فیلتر‌هایی که قبلاً استفاده شده‌اند مجدد استفاده نکنید.
بهتر است تعویض فیلتر توسط افراد متخصص و مجرب انجام گیرد.

محل قرار‌گیری فیلتر روغن کمپرسور

این فیلتر در قسمت مدار جریان اصلی و یا مدار جریان فرعی روغن وجود دارد. وظیفه آن فیلتر کردن همه ناخالصی‌هایی است که روغن را از حالت روان خود خارج می‌کند. برای تهیه فیلتر روغن کمپرسور می‌توانید این محصول را از ماد کمپرسور تهیه کنید. ماد کمپرسور بر اساس صداقت و دقت عمل به وجود آمده است. می‌توانید از مشاوره‌های دقیق و درست ماد کمپرسور برای خرید خود استفاده کنید. در واقع آن‌ها از یک تیم جوان تشکیل شده‌اند که تجربه فراوانی در این امر دارند. شما می‌توانید از طریق تلفن‌هایی که قرار داده شده با این تیم در ارتباط باشید و از نظرات آن‌ها استفاده کنید تا بهترین خرید را داشته باشید.

خرید فیلتر روغن کمپرسور

اگر مایل به خرید و گرفتن قیمت فیلتر روغن کمپرسور هستید، لطفا با ما تماس بگیرید تا بتوانیم اطلاعات دقیق‌تری را در اختیارتان قرار دهیم. با داشتن اطلاعات کامل از نوع و مدل فیلتر مورد نیاز شما، می‌توانیم به شما بهترین پیشنهاد را ارائه دهیم. با توجه به اینکه هر نوع کمپرسور ممکن است نیازمند فیلتر روغن خاصی باشد، در ارائه قیمت نهایی برای شما، نوع و مدل فیلتر روغن را در نظر خواهیم گرفت.

سخن پایانی

همانطور که می‌دانیم عمل فیلتر کردن یعنی تسویه کردن و خالص کردن مواد. این عمل باعث می‌شود تا مواد مضر وارد دستگاه نشده و به آن آسیب نرسانند‌. فیلتر روغن کمپرسور وظیفه جدا کردن ذرات معلق و ریز و ناخالص در داخل روغن را به عهده دارد. به خاطر غوطه ور بودن تمام قطعات در داخل روغن و انجام روانکاری بلبرینگ و شفت و چرخ دنده توسط این روغن خالص بودن روغن کمپرسور و سالم بودن و درست کار کردن فیلتر روغن حائز اهمیت است. اگر این فیلتر روغن به درستی عمل خود را انجام ندهد ناخالصی‌ها و ذرات باعث از بین رفتن بلبرینگ و چرخ دنده‌ها خواهد شد.این عمل  باعث انتقال این آسیب تا هواساز نیز می‌گردد. به دلیل آسیب به وجود آمده روتور‌ها قفل شده و عملکرد کمپرسور به شدت پایین می‌آید و دیگر نمی‌تواند به درستی کار خود را انجام دهد.

 

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فیلتر روغن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی محصولات
جدیدترین محصولات
درایر جذبی

4/5